portal Czarnej Góry i Masywu Śnieżnika

Kopalnia Uranu w Kletnie Podziemna Trasa Turystyczna

Podziemna tras turystyczna jest czynna cały rok. Zwiedzać ją można wtedy we wszystkie dni tygodnia między 9:00 a 17:00. Do środka wchodzi z nami przewodnik. Grupy zwiedzające liczą od kilku do kilkunastu osób. Bilet kosztuje 20 zł, ulgowy 16 zł.

"Nad Stawami" - bar i noclegi

Nasz obiekt położony jest nad stawami, w niezwykle pięknym zakątku Kletna. Do dyspozycji naszych gości przygotowaliśmy trzy stawy, w których można samodzielnie złowić wspaniałego pstrąga. Proponujemy Państwu 12 miejsc noclegowych, w samodzielnych domkach z łazienkami i aneksami kuchennymi oraz 16 miejsc w budynku pensjonatowym. Rybę, a także inne specjały kuchni grillowej, przygotujemy Państwu we własnej smażalni.

portal Czarnej Góry i Masywu Śnieżnika

Ośrodek Czarna Góra

Ośrodek Czarna Góra jest najbardziej rozpoznawalną atrakcją regionu, dlatego prezentujemy go szczególnie dokładnie, koncentrując się na rzetelnych i zawsze aktualnych informacjach ze stacji.

Jaskinia Niedźwiedzia

Jedna z największych atrakcji Masywu Śnieżnika to Jaskinia Niedźwiedzia położona na prawym zboczu doliny Kleśnicy, w bloku marmurów leżącym w górze Stromej (1166,8 m n.p.m.). Jest to najdłuższa jaskinia w Sudetach i jedna z większych w Polsce, którą po przypadkowym odkryciu w roku 1966 podczas eksploatacji kopalni marmuru, a następnie wielu pracach badawczych, geologicznych, górniczych i budowlanych udostępniono dla turystów od 1983 roku.

Muzeum ziemi

Muzeum jest czynne we wszystkie dni tygodnia za wyjątkiem poniedziałków w godzinach od 9:00 do 17:00. Bilet normalny kosztuje 8 zł, ulgowy 5 zł. Gospodarz obiektu zwykle osobiście oprowadza zwiedzających. Ma dla nich wiele opowieści o licznych wyprawach i poszukiwaniach, które przenoszą słuchaczy w świat pasji, ryzyka i przygody.

Wapiennik Łaskawy Kamień

Ponad wsią, przy drodze do Kletna, znajduje się zabytkowy wapiennik. Budowla zaprojektowana przez Karla Friedricha Schinkela pochodzi z początku XIX w. Zbudowana jest z surowego kamienia i cegły na planie sześciokąta, zwężająca się ku górze, z wejściami u podstawy i wąskimi okienkami na dwóch przeciwległych ścianach. Zwieńczona tarasem niewielką rotundową nadbudówką z okienkami, nakrytą szerokim, ostrosłupowym daszkiem z zielonej blachy. Na szczyt prowadzą kręte schodki wewnątrz dawnego paleniska. Do wapiennika umiejętnie dobudowano dom mieszkalny z pracownią. Całość otoczono niewielkim parkiem z ogrodem japońskim, dzwonnicą i piramidą.