portal Czarnej Góry i Masywu Śnieżnika

Kopalnia Uranu w Kletnie Podziemna Trasa Turystyczna

Podziemna tras turystyczna jest czynna cały rok. Zwiedzać ją można wtedy we wszystkie dni tygodnia między 9:00 a 17:00. Do środka wchodzi z nami przewodnik. Grupy zwiedzające liczą od kilku do kilkunastu osób. Bilet kosztuje 18 zł, ulgowy 15 zł.

Jaskinia Niedźwiedzia

Jedna z największych atrakcji Masywu Śnieżnika to Jaskinia Niedźwiedzia położona na prawym zboczu doliny Kleśnicy, w bloku marmurów leżącym w górze Stromej (1166,8 m n.p.m.). Jest to najdłuższa jaskinia w Sudetach i jedna z większych w Polsce, którą po przypadkowym odkryciu w roku 1966 podczas eksploatacji kopalni marmuru, a następnie wielu pracach badawczych, geologicznych, górniczych i budowlanych udostępniono dla turystów od 1983 roku.

portal Czarnej Góry i Masywu Śnieżnika

Ośrodek Czarna Góra

Ośrodek Czarna Góra jest najbardziej rozpoznawalną atrakcją regionu, dlatego prezentujemy go szczególnie dokładnie, koncentrując się na rzetelnych i zawsze aktualnych informacjach ze stacji.

Muzeum ziemi

Muzeum jest czynne we wszystkie dni tygodnia za wyjątkiem poniedziałków w godzinach od 9:00 do 17:00. Bilet normalny kosztuje 8 zł, ulgowy 5 zł. Gospodarz obiektu zwykle osobiście oprowadza zwiedzających. Ma dla nich wiele opowieści o licznych wyprawach i poszukiwaniach, które przenoszą słuchaczy w świat pasji, ryzyka i przygody.